• Za projekt i budowę odcinka drogi S6 będzie odpowiedzialna firma zaangażowana w prace przy przekopie Mierzei Wiślanej
  • Na prace projektowe i budowlane na odcinku S6 o długości 16 km przewidziano 38 miesięcy. W terminie nie uwzględniono przestojów zimowych
  • Drogowcy obiecują, że na całą trasę w woj. pomorskim poczekamy do 2025 r.
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Niemal 549 mln zł będzie kosztować ostatni realizowany odcinek drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Trasę o długości 16 km pomiędzy Słupskiem a Bobrownikami wybuduje konsorcjum NDI, NDI Sopot oraz Todini Central Asia z Kazachstanu. Projekt powierzono firmie znanej m.in. z prac przy budowie przekopu Mierzei Wiślanej (NDI).

Na drogę z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach (oraz dwoma węzłami: Budy i Bobrowniki i miejscami obsługi podróżnych) oraz mobilnym laboratorium drogowym poczekamy jeszcze kilka lat. Zgodnie z umową wykonawca ma 38 miesięcy na projekt i budowę trasy. Do terminu nie wlicza się tradycyjnie okresów zimowych.

Droga S6 - ponad 555 km dróg w realizacji

Tomasz Żuchowski, kierujący GDDKiA, wyjaśnił: "Podpisana dzisiaj umowa jest już czterdziestą szóstą w tym roku. Dzięki temu do fazy realizacji przeszło 46 zadań o łącznej długości ponad 555 km i wartości około 16,8 mld zł. Od dzisiaj cała trasa S6 w woj. pomorskim będzie na etapie realizacji".

Droga S6 w woj. pomorskim Foto: GDDKiA / GDDKiA
Droga S6 w woj. pomorskim

Droga pomiędzy węzłami Budy i Bobrowniki to kolejna część trasy S6 jaka jest obecnie w realizacji. W województwie pomorskim trwają jeszcze prace na trzech odcinkach pomiędzy Gdynią a Bożympolem Wielkim (łączna długość to 42 km). Drogowcy zawarli także w tym roku kilka umów na odcinki między Słupskiem a Bożympolem Wielkim oraz w pobliży Obwodnicy Trójmiasta. Wnioski o decyzję na rozpoczęcie prac będą składane w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Kierowcy będą się musieli uzbroić w cierpliwość jeszcze przez kilka najbliższych lat. Zgodnie z planami GDDKiA droga ekspresowa S6 w woj. pomorskim powinna być ukończona w 2025 r.

Ładowanie formularza...