Uzyskanie decyzji umożliwi rozpoczęcie procedur związanych z wypłatą odszkodowań za przejęte pod budowę drogi nieruchomości. Zakres inwestycji będzie obejmował m.in. wybudowanie ciągu głównego drogi ekspresowej S7 o długości ok. 5,3 km.

Mapa S7 Miechów - Szczepanowice Foto: GDDKiA
Mapa S7 Miechów - Szczepanowice

Ponadto przebudowane zostaną istniejące drogi kolidujące z drogą ekspresową, z uwzględnieniem zmian w ich przebiegu. Do tego powstanie również infrastruktura zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, a także przejazdy i wjazdy awaryjne na S7.

Czytaj także: Będą następne zabezpieczenia na mostach, wiaduktach i estakadach

W ramach inwestycji planowane jest też wzniesienie pięciu wiaduktów, z których jeden z nich będzie pełnił funkcję przejścia dla zwierząt. Do tego powstanie system odwodnienia terenu, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające i zbiorniki retencyjne.

S7 Miechów - Szczepanowice: 36 miesięcy na wykonanie prac

Do wykonania są także urządzenia ochrony środowiska, w tym zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, zieleń i ogrodzenie drogi ekspresowej. Przebudowane zostaną urządzenia i sieci istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej. Powstanie oświetlenie oraz zasilająca sieć energetyczna i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Czytaj także: Jak uniknąć problemów z akumulatorem?

Od północy odcinek S7 Miechów - Szczepanowice połączony zostanie z węzłem Miechów, który budowany jest w ramach odcinka Moczydło-Miechów. Z kolei od południa będzie on połączony z węzłem Szczepanowice, wybudowanym już w ramach odcinka S7 Szczepanowice-Widoma.

Wszystkie prace związane z nowym odcinkiem drogi ekspresowej S7 mają potrwać do 36 miesięcy od podpisania umowy. Do czasu na realizację robót nie będą wliczane okresy zimowe w terminach od 15 grudnia do 15 marca.