Tuż przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego kierowcy napotkają na utrudnienia na Zakopiance. Rozpoczyna się kolejny etap remontu. "Od poniedziałku zostaną zamknięte lewe pasy ruchu na drodze krajowej nr 47, czyli popularnej Zakopiance w Nowy Targu. Utrudnienia są związane z budową podpór dla węzła nowej Zakopianki i potrwają do końca maja 2022 r." - poinformowała GDDKiA.

"By wykonać podpory w pasie rozdziału, niezbędne jest zamknięcie lewych pasów jezdni na odcinku ok. 400 m. Ruch odbywał się będzie tylko prawymi pasami" - informuje Dyrekcja.

Ta droga kosztuje niemal 900 mln złotych

Ostatni odcinek nowej, dwujezdniowej Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu powstaje od czerwca 2020 r. i ostatecznie ma kosztować ponad 880 mln zł. Droga ma nieco ponad 16 km, ale cenę znacznie podwyższa fakt, że spora część trasy jest prowadzona po wiaduktach. Najdłuższy wiadukt na tym odcinku powstanie na wysokości Nowego Targu i będzie miał 850 m długości, a kolejny co do wielkości w miejscowości Lasek i będzie miał 690 m długości. Budowa drogi ma się zakończyć się w 2023 r.