Na jednym z kanałów w serwisie YouTube opublikowany został film, na którym widać niezwykle niebezpieczną sytuację. Do wyraźnie oznakowanego przejścia dla pieszych, przed którym stoi znak D-6 z umieszczoną poniżej tabliczką T-27 (tzw. Agatka), zbliża się dziewczynka.

Jeden z kierowców, dojeżdżając do przejścia, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymuje auto, aby umożliwić dziecku bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy. Kiedy dziewczynka jest już niemal na drugiej połowie jezdni, z przeciwnego kierunku nadjeżdża samochód, którego kierowca nawet nie próbuje zwolnić i przejeżdża tuż przed przechodzącym dzieckiem.

Jak podaje serwis limanowa.in, do zdarzenia doszło 2 listopada 2021 r. na ulicy Zygmunta Augusta w Limanowej na przejściu dla pieszych znajdującym się w pobliżu przedszkola, żłobka i szkoły podstawowej. Akurat tym razem nie doszło do tragedii i ta bardzo niebezpieczna sytuacja zakończyła się otarciem dziewczynki o jadący samochód. Jak widać na filmie, ułamki sekund dzieliły ją od uderzenia i być może poważnych urazów, bo mimo trudnych warunków atmosferycznych kierujący czerwonym autem poruszał się dość szybko.

Przypominamy, od 1 czerwca 2021 r. piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami już w momencie wchodzenia na przejście dla pieszych: "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (...)".

Ładowanie formularza...