Grupa Forvia powstała w wyniku kupienia niemieckiej firmy Hella przez francuską Faurecię. Ta pierwsza jest znana z produkcji oświetlenia oraz elementów elektronicznych, natomiast Francuzi specjalizują się głównie w projektowaniu i produkcji elementów wnętrza do nowych samochodów. Wizja przyszłości nowej grupy opiera się na czterech filarach: bezpieczeństwie, zrównoważonym rozwoju, zaawansowanych rozwiązaniach i doświadczeniach dostosowanych do potrzeb klienta.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Połączenie obu firm stało się faktem 31 stycznia 2022 r., natomiast przygotowania do fuzji trwały od 14 sierpnia 2021 r. Wartość transakcji szacowana jest na 5,3 mld euro za 79,5 proc. udziałów Helli. W związku z przejęciem przedstawiciele rodziny Hella stali się największym udziałowcem w Faurecii — mają w rękach 9 proc. akcji francuskiej firmy.

Dzięki tej transakcji grupa posiada łącznie 300 zakładów produkujących części i 77 centrów badawczo-rozwojowych. Zatrudnia 150 tys. pracowników, w tym 35 tys. inżynierów w ponad 40 krajach. Forvia ma 6 grup biznesowych i 24 linie produktowe.

Faurecia obecna jest także w Polsce od 1998 r., gdzie ma aż dziewięć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Grójcu, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy, Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.