Do zatrzymania doszło w podwarszawskich Zielonkach. Policjanci po zebraniu szczegółowych informacji na temat możliwego miejsca pobytu 47-latka ściganego listem gończym udali się do jego mieszkania.

Mężczyzna miał odbyć karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione już wcześniej przestępstwa samochodowe. Nie miał jednak zamiaru spędzić najbliższych lat w więzieniu, dlatego też się ukrywał.

Sprawdź: Wyjątkowe BMW na sprzedaż. Mogło należeć do polskiego króla złodziei samochodów

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zadbali o zabezpieczenie wszelkich możliwych dróg ucieczki. Policjanci zapukali do drzwi mieszkania, które otworzył sam poszukiwany. Mężczyzna został natychmiast aresztowany.

Policjant z zatrzymanym 47-latkiem
Policjant z zatrzymanym 47-latkiem

Zobacz: Zapomniany tunel prawie w centrum Warszawy. Drogowcy wcielili się w rolę eksploratorów [WIDEO]

Narzędzia złodzieja

Funkcjonariusze dokładnie przeszukali mieszkanie 47-latka. Znaleźli w nim urządzenie służące do wykrywania nadajników GPS oraz sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży samochodów.

Przedmioty zabezpieczone przez policjantów
Przedmioty zabezpieczone przez policjantów

Przeczytaj: W kilka minut uzbierał 126 pkt karnych i 16 tys. zł grzywny. Policja ruszyła w pościg [WIDEO]

Policjanci postanowili sprawdzić także samochód, którym na co dzień poruszał się przestępca. W BMW znaleźli narzędzia służące do włamywania się do aut, a także gumową maskę przypominającą ludzką twarz.

Przedmioty zabezpieczone przez policję
Przedmioty zabezpieczone przez policję

Okazało się także, że pojazd niemieckiej marki posłużył do kradzieży innego samochodu na terenie Warszawy. Dlatego też BMW zostało zabezpieczone i odholowane na parking policyjny. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli także inne przedmioty, w tym m.in. telefony komórkowe.

Źródło: ksp.policja.gov.pl