Choć Ferrari nie sprzedaje bardzo dużo samochodów, to woli utrzymywać status luksusowej marki niż za wszelką cenę pobijać wyniki sprzedaży. Dlatego niektóre gwiazdy, choć są bogate, to nie kupią już nowego Ferrari, ponieważ wcześniej zrobiły coś, co nie spodobało się Włochom. Dziennik "Mundo Deportivo" dotarł do informacji, których celebrytów firma nie ma zamiaru już obsługiwać.

Justin Bieber

Prawdopodobnie dostał on zakaz z powodu kuriozalnej sytuacji, jakiej dopuścił się kilka lat temu. Kanadyjczyk zapomniał, gdzie zaparkował swoje Ferrari 458 Italia. Myślicie, że każdemu się może zdarzyć? On szukał swojego auta... dwa tygodnie! W pewnym momencie nawet pomyślał, że zostało skradzione. Producentowi z Włoch bardzo nie spodobało się to zachowanie i zostało ono uznane za nieodpowiedzialne. Ponadto Ferrari nie polubiło tego, że samochód Biebera został nieco zmodyfikowany.

Floyd Mayweather

Mayweather jest amerykańskim bokserem, który nigdy nie przegrał żadnej walki. Bokserzy często lubią przepych i luksus oraz chwalą się tym w sieci. Dodatkowo chwalenie się różnymi "ekscesami" zniechęciło producenta z Maranello do sprzedawania mu swoich aut. Mimo wszystko ma on kilka włoskich samochodów w garażu, musi je tylko nabywać inną drogą niż z salonu.

50 Cent

Raper chwalił się wieloma modelami Ferrari, jednak zachowaniem, które przekreśliło 50 Centa u Włochów było mycie auta... szampanem. Alkoholowym napojem umył Ferrari F50. Dodatkowo skarżył się w mediach społecznościowych na Ferrari 488, które było zabierane na lawetę, podpisując, że już nie chce więcej tego auta. Okazało się, że samochód miał rozładowany akumulator i był źle konserwowany.

Deadmau5

Podobnie jak w przypadku Biebera, ten artysta także pogrzebał swoje szanse na kupno nowego Ferrari przez modyfikacje. Jego 458 Spyder zostało ozdobione Nyan Catem, czyli znanym w internecie memem z kotem, za którym leci tęcza. Modyfikacji uległo także wnętrze, a sam samochód dostał przydomek "Purrari".

Marka poprosiła o przywrócenie samochodu do poprzedniego wyglądu, jednak Dedmau5 nie zastosował się do prośby. W ten sposób Ferrari wciągnęło artystę na swoją czarną listę. Później tak samo okleił Lamborghini Huracana.

Nicolas Cage

Nicolas Cage stracił swoją szansę na kupowanie nowych produktów z Maranello przez problemy finansowe. Aktor znany jest z dużej kolekcji aut, w której znalazło się także legendarne Ferrari Enzo. Niestety przez problemy finansowe był zmuszony sprzedać samochód poniżej rynkowej ceny. Ten fakt nie spodobał się władzom Ferrari.

Ferrari Enzo — zdjęcie poglądowe Foto: Karissa Hosek/RM Sotheby's / RM Sotherby’s
Ferrari Enzo — zdjęcie poglądowe

Tyga

Kolejny amerykański raper i znów kwestie finansowe, choć zupełnie inne niż w przypadku Cage’a. Tyga ma dużo luksusowych aut, nie brakuje mu również pieniędzy, jednak zapomina za nie płacić. Raper często bierze auta w leasing, po czym przestaje spłacać raty i właśnie taka sytuacja przytrafiła się z Ferrari 458 Spyder. Reakcja Włochów była oczywista.