Honda, jak to ma w zwyczaju, w zeszłym roku zaanonsowała zmianę generacji prezentacją modelu studyjnego. Teraz oglądamy pierwsze zdjęcie samochodu, który oficjalnie zadebiutuje 28 kwietnia. Wtedy poznamy wszystkie szczegóły.

Nowa Honda Civic sedan będzie produkowana w Kanadzie, a hatchback, który dołączy za kilka miesięcy – po raz pierwszy w historii modelu – w Stanach Zjednoczonych, w Indianie. Po sprzedaży produkujących Civica fabryk Hondy w Europie nasuwa się pytanie, czy sprowadzanie samochodów z USA lub z Japonii będzie dla japońskiego producenta opłacalne, zwłaszcza w obliczu obowiązujących tu coraz surowszych norm emisji spalin? Być może z tego wynika powściągliwość w informowaniu na temat wprowadzenia 11. generacji Hondy Civic na europejskie rynki.

Wiadomo, że produkcja hatchbacków w angielskim Swindon zakończy się w lipcu. Honda Europe deklaruje natomiast, że wszystkie sprzedawane na Starym Kontynencie modele samochodów zostaną do 2022 r. wyposażone w zelektryfikowany układ napędowy.