Sytuacja wydarzyła się w środę 22 marca w godzinach popołudniowych na terenie gminy Urzędów (woj. lubelskie). Na jednej z ulic policjanci kraśnickiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości. W pewnym momencie zatrzymali kierowcę osobowego Forda, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 30 km na godz.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Zobacz: Chcieli się pościgać po Olsztynie. Przerwali im policjanci [WIDEO]

To nie był jego pierwszy raz

Szybko okazało się, że 32-latek ma znacznie więcej na sumieniu. Gdy policjanci zajrzeli do wnętrza samochodu, zauważyli, że znajduje się w nim sześć zamiast pięciu osób. Wśród pasażerów zobaczyli także dwójkę małych dzieci, które podróżowały bez fotelików. Kierowca tłumaczył się, że "jechał tylko sprzedać auto".

Podczas rozmowy z 32-latkiem policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Postanowili więc sprawdzić jego trzeźwość. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Okazało się też, że kierowca Forda ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Wcześniej miał zasądzone trzy zakazy, za których złamanie spędził niemal dwa lata w więzieniu. Ponadto po sprawdzeniu jego danych okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kolejnej kary pozbawienia wolności.

Przeczytaj: Pleśń, korozja, braki kluczowych elementów. Mimo to chętnych na takie pojazdy nie brakuje

32-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w recydywie. Mężczyzna poddał się karze dwóch lat pozbawienia wolności i dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto zobowiązany jest zapłacić 12 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Mężczyzna zatrzymany przez kraśnicką drogówkę
Mężczyzna zatrzymany przez kraśnicką drogówkę

Sprawdź: Policjantów zaniepokoiło pozostawione auto z żółtym "kogutem". Nie mylili się

Z powodu poprzednio zasądzonej kary, trafił już do więzienia. Tam będzie czekał na kolejny wyrok sądowy. Odpowie też za przekroczenie prędkości, przewóz osób powyżej dozwolonej ilości w pojeździe oraz przewożenie dzieci bez fotelików bezpieczeństwa.

Źródło: krasnik.policja.gov.pl