Autorka nagrania z Elbląga musiała być nieźle zdziwiona, gdy zamiast tłumu znajomych bijących pod jej drzwiami pokłony, ujrzała funkcjonariuszy policji. Sądziła, że gdy w miarę anonimowo wrzuci nagranie ze swojego przejazdu do sieci, to pozostanie bezkarna. Nic bardziej mylnego – trafiła na upartych funkcjonariuszy, którzy nie zamierzali odpuścić.

Samo nagranie z przejazdu i konto, na którym zamieszczono nagranie nie wystarczyły, by namierzyć 20-latkę, policjanci sięgnęli więc m.in. do monitoringu miejskiego i po nitce dotarli w końcu do kłębka. Młoda kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące, została także ukarana grzywną w wysokości 2000 zł. Powód? Poważne wykroczenia, mające bezpośredni wypływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także działanie wysoce szkodliwe społecznie. Ostateczną wysokość grzywny ustali sąd.

Policjanci z Węgorzewa zatrzymali z kolei 19-latkę, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 128 km/h. Tu mundurowi mieli nieco łatwiejsze zadanie, gdyż mieszkanka powiatu mińskiego sama nawinęła im się „pod laser”. Zatrzymana ze stoickim spokojem wytłumaczyła jednak, że choć ma dopiero 19 lat, a prawo jazdy od czterech miesięcy, to jest już tak dobrym i doświadczonym kierowcą, że na nic zważać nie musi. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kobieta straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto została ukarana mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.