52-letni kierowca samochodu dostawczego Iveco został zatrzymany przez policjantów z grupy Speed w miejscowości Smyków w powiecie koneckim – informuje świętokrzyska policja.

Czytaj też: Zanim stracisz prawo jazdy - jak zmniejszyć liczbę punktów karnych?

Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h, jak wskazał policyjny wideorejestrator. 52-latek nie tylko pędził przez niewielką miejscowość, ale również wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Stworzył w ten sposób realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci za „lekceważące podejście do bezpieczeństwa w ruchu drogowym” ukarali kierowcę mandatem w wysokości kilkuset złotych. Dostał też 20 punktów karnych. Jazda z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych skończyły się dla 52-latka 3-miesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany przez świętokrzyską policję nie jest bynajmniej rekordzistą w przekraczaniu prędkości. Dla przykładu - w marcu br. policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali kierowcę, który jechał o 121 km/h szybciej niż pozwalało na to ograniczenie prędkości. Z kolei w Sochaczewie policjanci z drogówki zatrzymali pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h.