Tym razem się nie udało – kierowca ciężarówki nie zdążył zjechać z przejazdu kolejowego koło Ożarowa Mazowieckiego, zanim nadjechał pociąg. Wiozący 130 pasażerów zestaw Kolei Mazowieckich uderzył w tylną część naczepy. Do zdarzenia doszło chwilę po godz. 10.00 w środę 2 listopada.

Pasażerowie musieli zaczekać na inny pociąg do Warszawy

Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, dowiedział się od rzeczniczki Kolei Mazowieckich, że z powodu uszkodzeń pociąg relacji Rembertów – Łowicz został skierowany z okolic Ożarowa Mazowieckiego na stację Błonie, gdzie podróżni mieli przesiąść się do innego, sprawnego zestawu podstawionego przez Koleje Mazowieckie. Na szczęście ani kierowcy ciężarówki, ani żadnemu ze 130 pasażerów nic się nie stało.

Nie licząc jednej z rogatek na przejeździe przy ul. Ceramicznej w Ołtarzewie, uszkodzone zostały tylko pojazdy biorące udział w kolizji. Widoczny na zdjęciach Flirt (pociąg Kolei Mazowieckich) ma obtarty lewy róg z przodu i zbitą przednią szybę. Konstrukcja naczepy ciężarówki gorzej zniosła uderzenie – tył właściwie się rozpadł.

Z powodu kolizji na przejeździe kolejowym ruch pociągów w stronę Sochaczewa został wstrzymany. Przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu nie jest proste. "Należy liczyć się z utrudnieniami i opóźnieniami" – uprzedziła dziennikarza Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich.