W czwartek (14 lipca) na obrzeżach kolumbijskiego miasta Pasto doszło do tragicznego wypadku. Całe zdarzenie zostało nagrane przez jadącego z tyłu kierowcę, dzięki czemu możliwe było ustalenie przyczyn.

Jak widać na udostępnionym na Twitterze nagraniu, z ciężarówki podczas jazdy wyskakuje kierowca. Z informacji opublikowanych w serwisie El Comercio wynika, że kierujący ciężarowym pojazdem zorientował się, że w aucie doszło do awarii układu hamulcowego i postanowił wyskoczyć przed zakrętem, do którego zbliżał się samochód.

Decyzja podjęta przez 37-letniego kierowcę okazała się tragiczną w skutkach. Prawdopodobnie w wyniku silnego uderzenia głową o jezdnię mężczyzna zginął na miejscu. A to był dopiero początek niebezpiecznych zdarzeń. Rozpędzony pojazd po dojechaniu do zakrętu zderzył się z jadącą z przeciwka taksówką.

Staranowanym przez ciężarówkę autem osobowym jechał 54-letni kierowca oraz dwoje nastolatków. Cała trójka odniosła poważne obrażenia. 17- i 13-latek z urazami czaszkowo-mózgowymi zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego w Pasto.