Policjanci z puławskiego wydziału ruchu drogowego, patrolując tamtejsze drogi, dwa razy w ciągu dwóch dni zatrzymali 44-letniego kierowcę BMW, który ignorował przepisy ruchu drogowego. Pierwszy raz był w poniedziałek 14 marca, kiedy funkcjonariusze nakryli mężczyznę na znacznym przekroczeniu prędkości, co skończyło się nałożeniem mandatu w wysokości 1500 zł.

Kolejny dzień był jeszcze gorszy. Na tej samej drodze S17 w kierunku Lublina kierowca BMW kolejny raz dopuścił się znacznego przekroczenia prędkość, jeszcze większego niż dzień wcześniej. Funkcjonariusze zarejestrowali prędkość 230 km/h, ponadto 44-latek wyprzedzał inny pojazd po niewłaściwej stronie, co skończyło się mandatem w wysokości 2500 zł za przekroczenie prędkości i 1000 zł za niewłaściwe wyprzedzanie. W ten sposób mieszkaniec Wilna wrócił do domu z mandatami z dwóch dni na łączną kwotę 5 tys. zł.

Policjanci z powiatu puławskiego zwracają szczególną uwagę na kierowców przekraczających prędkość, ponieważ jest to główna przyczyna wypadków. W roku 2021, na terenie tego powiatu policjanci odnotowali 46 wypadków oraz 1010 kolizji drogowych.