W grudniu 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła swoje plany przetargowe na 2023 r. Zgodnie z nimi w br. mają zostać ogłoszone przetargi dla niemal 565 km dróg. Teraz GDDKiA zaczęła wprowadzać swoje plany w życie i ogłosiła kilka nowych postępowań.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Droga S11

Pierwszym z nich jest realizacja ponad 24-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S11 Bobolice — Szczecinek. Nowy odcinek będzie ostatnim odcinkiem S11 budowanym w woj. zachodniopomorskim i połączy budowane aktualnie sekcje pomiędzy Koszalinem a Bobolicami z obwodnicą Szczecinka, z której kierowcy korzystają już od 2019 r.

Mapa z przebiegiem drogi ekspresowej S11 Foto: GDDKiA
Mapa z przebiegiem drogi ekspresowej S11

Droga S74

Aż trzy przetargi dotyczą zaprojektowania i wybudowania trzech odcinków drogi ekspresowej S74 o łącznej długości ok. 76 km. Zwycięzcy tych postępowań będą realizowali inwestycje w systemie Projektuj i buduj, a całość prac muszą ukończyć w ciągu 39 miesięcy od podpisania umowy, nie wliczając w to okresów zimowych.

Mapa z przebiegiem drogi S74 Foto: GDDKiA
Mapa z przebiegiem drogi S74

Droga S7

Oprócz powyższych GDDKiA chce także dostosować istniejącą dwujezdniową drogę krajową nr 7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem pod Warszawą do parametrów drogi ekspresowej. W tym celu ogłoszono przetarg, którego zwycięzca będzie miał za zadanie przygotować projekt budowlany, uzyskać niezbędne decyzje i wybudować ok. 9 km drogi ekspresowej.

Mapa z przebiegiem drogi S7 Foto: GDDKiA
Mapa z przebiegiem drogi S7

Autostrada A2

Informowaliśmy już, że w ciągu kilku najbliższych lat o dodatkowe pasy ruchu zostanie poszerzona autostrada A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. Ogłoszony właśnie przetarg ma wyłonić wykonawcę dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia prac. Cała inwestycja będzie realizowana w tradycyjnym systemie, czyli najpierw powstanie projekt, a dopiero później zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

Mapa z przebiegiem poszerzanej autostrady A2 Foto: GDDKiA
Mapa z przebiegiem poszerzanej autostrady A2
Ładowanie formularza...