Do groźnego zdarzenia doszło na ulicy Wojska Polskiego w Łukowie. W godzinach popołudniowych 25 lipca 2022 r. doszło do potrącenia rowerzystki na przejściu dla pieszych. Okazało się, że 48-latka wjechała prosto pod samochód marki KIA kierowany przez 33-latkę z sąsiedniej gminy Stanin.

W wyniku potrącenia kobieta spadła z roweru i uderzyła twarzą w krawężnik. Według policyjnego komunikatu szczęśliwie skończyło się tylko na niegroźnych obrażeniach i udzieleniu pomocy medycznej na miejscu kolizji. Gorzej w kwestii finansowej. Policjanci nałożyli bowiem mandat na 48-latkę, która tłumaczyła się, że zawsze przejeżdża na drugą stronę drogi po przejściu dla pieszych. W myśl obowiązujących przepisów złamała jednak prawo.

Policjanci przypominają, że jazda rowerem po chodniku, jak i przejściu dla pieszych jest zabroniona. Możliwe jest to tylko w przypadku, gdy wyznaczono odpowiednie ścieżki i przejazdy dla rowerzystów.

Zgodnie z nowym taryfikatorem naruszenie zakazu jazdy to mandat w wysokości od 50 zł do 100 zł. Nawet 300 zł można jednak zapłacić w sytuacji naruszenia przepisów o korzystaniu z chodnika lub drogi dla pieszych.