Do nietypowego zdarzenia doszło w środę w centrum miasta. Krótko po godz. 8:00 na płytę rynku wjechał dostawczy Iveco, zajmujący się oczyszczaniem miasta. Kierowca niefortunnie przejechał po płytach pod którymi znajduje się instalacja dostarczająca wodę do niedawno uruchomionej fontanny.

Jak tłumaczył 65-letni kierowca, nie wiedział, że w tym miejscu funkcjonuje fontanna a przez wczesną porę, instalacja nie była uruchomiona, dlatego postanowił skrócić sobie tędy drogę. Kierujący był trzeźwy, a w zdarzeniu - poza dopiero co wyremontowaną płyną rynku - nikt nie ucierpiał. Akcja wydobycia pojazdu trwała prawie dwie godziny i była szeroko opisywana, m.in. przez portal bochnianin.pl.

"Ta konstrukcja została wykonana w sposób tragiczny. Co by było, gdyby tam do środka wpadło dziecko. To mocno niestaranne wykonanie" - ocenił całe zdarzenie podczas sesji Rady Miasta Bogdan Kosturkiewicz, bocheński samorządowiec.

Fontanna multimedialna na bocheńskim Rynku została uruchomiona 17 września 2021 r. Stanowi jedną z głównych atrakcji przebudowanego w latach 2018-2021 centrum Bochni. Jak na razie nie wiadomo, jakie uszkodzenia powstały w wyniku zapadnięcia się samochodu w niecce fontanny.

Warto przypomnieć, że to nie jedyne takie zdarzenie z udziałem pola wodnego oraz samochodu dostawczego. Do podobnego zdarzenia doszło w 2018 r. w Starogardzie Gdańskim. Trzy lata temu fontanna załamała się pod ciężarem przejeżdżającej karetki.