Po kolei. Punktem wyjścia jest podróż do Dubaju. To tam znajduje się "Deep Dive Dubai" najgłębszy basen na świecie. Wcześniej ten tytuł dzierżył "Deespot" w Mszczonowie pod Warszawą. To zmieniło się wraz z inauguracją dubajskiego kompleksu.

Jego głębokość wynosi 60,2 m, a objętość wody dorównuje sześciu basenom olimpijskim. Miłośnicy motoryzacji na pewno nie będą się tutaj nudzić. W basenie, który na dobrą sprawę jest kilkupoziomowym miastem, co rusz można się bowiem natknąć na prawdziwe perełki.

Przed zakupem wejściówki z nadzieją na stanięcie przy konkretnym samochodzie należy jednak sprawdzić, czy pozwolą na to zasady obiektu. Wszystko zależy bowiem od doświadczenia nurka.

Czytaj także: Jechał przez miasto 115 km/h. Nie stracił prawa jazdy

Mercedes dla amatorów, bolid Ferrari dla wyjadaczy

Amatorzy, a więc osoby bez żadnej licencji, mogą zejść maksymalnie na niespełna 12-metrową głębokość. Tutaj bezpośrednio po wejściu do wody ich oczom ukaże się biały Mercedes CLK. Oprócz tego modelu podziwiać będzie można jeszcze Superbike Ducati.

Osoby z podstawową certyfikacją PADI dostaną zielone światło na nurkowanie nawet do 18 m. Zaawansowana licencja to przesunięcie dozwolonej granicy do 30 m. Z kolei na samo dno "Deep Dive Dubai" nurkować mogą wyłącznie profesjonalni sportowcy lub osoby z absolutnie najwyższymi kwalifikacjami.

Gwarancję zobaczenia całej kolekcji daje tylko ostatnia grupa. Na głębokości 28 m znajdują się apartament i dopiero pod nim czekają największe motoryzacyjne atrakcje motocykle, Ford Mustang oraz bolid Formuły 1 zespołu Ferrari.

Jak samochody znalazły się pod wodą?

Mustang to stosunkowo nowy dodatek do najgłębszego basenu na świecie. Film z jego umieszczenia w wodzie opublikowano na początku lutego 2022 r.

"Tylko w najgłębszym basenie na świecie niemożliwe staje się możliwe. Do podwodnej kolekcji dołączył Ford Mustang, który znajduje się w tej chwili na głębokości 40 metrów" — informuje opis na oficjalnym profilu "Deep Dive Dubai".

Źródło: hotcars.com, Supercar Blondie, Deep Dive Dubai