W weekend 22 i 23 stycznia blisko 300 policjantów z podlaskiej drogówki skupiło się na bezpieczeństwie podróżnych na drogach w regionie. Owocem ich działań było zatrzymanie od soboty do poniedziałku 12 kierowców, którzy jechali na tzw. podwójnym gazie, odebranie 8 praw jazdy i 63 dowodów rejestracyjnych. Funkcjonariusze drogówki ujawnili 1263 wykroczenia w ruchu drogowym i zatrzymali do kontroli 716 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Zobacz także: Auto koziołkowało w powietrzu. Nagranie z niebezpiecznego wyprzedzania

W niedzielę 23 stycznia o godz. 8.45, policjanci z grupy Speed na drodze krajowej nr 8 w rejonie miejscowości Szaciłówka, zatrzymali TIR-a, którego kierowca wykonał manewr nieprawidłowego wyprzedzania. Kierujący pojazdem Litwin nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo, zdecydował się wyprzedzić inną ciężarówkę i traktor tuż przed wierzchołkiem wzniesienia. Nie zastosował się przy tym do podwójnej linii ciągłej i zakazu wyprzedzania. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 5 tys. zł.

Zobacz także: Kierowca TIR-a spowodował wypadek i uciekł. Ucierpiało osiem osób

Akcja policji z Podlasia ma poprawić bezpieczeństwo

Tego samego dnia w Marianowie, na drodze krajowej nr 61, funkcjonariusze policji z drogówki w Łomży, zatrzymali 49-latka, który w obszarze zabudowanym jechał 143 km na godz. Za przekroczenie prędkości o 93 km na godz. mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Zobacz także: Wyprzedzanie - 10 zasad, których być może nie znasz

Policjanci z Podlasia będą częściej kontrolować pojazdy, zdecydowanie egzekwować przestrzeganie przepisów na drodze i sprawdzać trzeźwość kierowców przez cały okres ferii w województwie.