Brak elektronicznych „kagańców”, hydrauliczne wspomagania kierownicy to dla wielu fanów motoryzacji coś, za co najbardziej cenią klasyczne auta. Z drugiej jednak strony wielu z tych samochodowych purystów chętnie zamieniłoby swoje klasyczne radia na nowoczesny zestaw multimedialny, dający wszystkie współczesne udogodnienia, w tym komunikację ze smartfonem, nawigację, czy odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych.

Nad problemem pochyliło się Porsche. Teraz właściciele klasycznych modeli z Zuffenhausen mogą zamówić i zamontować nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy Porsche Classic Communication Management (PCCM). Powstał on w dwóch wariantach, które idealnie pasują w miejsce oryginalnie montowanego urządzenia 1 DIN lub 2 DIN. Obie wersje oferują ekran dotykowy i funkcje: DAB+ i Apple CarPlay, Bluetooth, a także pokładową nawigację.

Porsche Classic Communication Management to rozwinięcie wcześniejszego systemu radionawigacyjnego dla klasycznych samochodów Porsche. Nowy PCCM również dokładnie pasuje w miejsce urządzenia typu 1 DIN, które było standardem w samochodach sportowych Porsche przez wiele dziesięcioleci. PCCM obsługuje się za pomocą dwóch pokręteł, sześciu zintegrowanych przycisków oraz dotykowego wyświetlacza o przekątnej 3,5 cala. Podobnie jak poprzedni model, także i nowy oferuje nawigację z wyszukiwaniem POI – ale w udoskonalonej wersji. Opcjonalne prowadzenie do celu jest realizowane w postaci strzałek w widoku 2D lub 3D. Odpowiednie mapy znajdują się na osobnej karcie SD, którą trzeba dokupić oddzielnie.

Dzięki DAB+ PCCM może teraz odbierać stacje radia cyfrowego. Kolejnym atutem nowego urządzenia jest integracja Apple CarPlay. Po raz pierwszy wszyscy użytkownicy iPhone’ów od wersji 5 wzwyż mogą podczas jazdy korzystać z aplikacji na swoim smartfonie. Odtwarzanie multimediów jest możliwe także z karty SD, portów USB i AUX oraz przez Bluetooth.

Moduł, ozdobiony logo Porsche, powstał dla samochodów sportowych począwszy od pierwszych modeli 911 z lat 60. aż do ostatnich 911 z silnikiem chłodzonym powietrzem z lat 90. (seria 993). Można go zamontować również we wcześniejszych modelach z silnikiem umieszczonym z przodu lub centralnie. Wzornictwo jednostki PCCM Plus nawiązuje do sąsiednich elementów, takich jak otwory wentylacyjne i przełączniki.

Nowy system Porsche Classic Communication Management wraz z mapami kosztuje 1439,89 euro (PCCM) lub 1606,51 euro (PCCM Plus) z VAT. Dostępne są w Porsche Centrach lub za pośrednictwem sklepu internetowego Porsche Classic. Ich montaż zaleca się w ASO.