Od 20 października policja prowadzi kampanię "Twoje Światła — Nasze Bezpieczeństwo". Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ono jakości oswietlenia w naszych samochodach, a raczej przypomina, by o nie zadbać. Szczególnie teraz, gdy przez większość doby jest ciemno, to bardzo istotne.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Instytut Transportu Samochodowego (ITS) informuje, że ramach tej kampanii będzie można sprawdzić, jak świecą żarówki w autach. Już 3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów każdy chętny będzie mógł przyjechać, by na profesjonalnym sprzęcie zweryfikować moc świecenia i ustawienie lamp. Wykaz stacji, gdzie można będzie tego dokonać, dostępny jest pod tym linkiem. Jest to 1350 lokalizacji, które będą również widoczne w aplikacji Yanosik i na stronach jednostek Policji.

Wielu z nas może sobie nie zdawać sprawy z tego, że światła muszą nie tylko porządnie świecić, ale również nie oślepiać innych uczestników. W warunkach, z jakimi musimy się mierzyć zimą, bardzo łatwo tego dokonać, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, niekiedy prowadzących do wypadku.

Ponadto dobrze świecące lampy pozwolą na wczesne zauważenie przeszkód i innych elementów występujących na drodze. Pamiętajmy również o czyszczeniu świateł i ustawianiu ich poziomu z wnętrza, gdzie możemy dostosować wysokość ich świecenia w zależności od tego, jak mocno obciążony mamy samochód. Dzięki temu również nikogo nie będziemy oślepiać.