• Pijany kierowca wiózł 30 dzieci szkolnym autobusem
  • 51-latek miał 1.6 promila alkoholu
  • Zatrzymanie udało się dzięki akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Do zdarzenia doszło 23 września o godz. 7.30 na przystanku przy szkole podstawowej w Babicach, w powiecie oświęcimskim. Kierowca po przetestowaniu alkomatem przez policjantów został natychmiast zatrzymany i trafił na komendę. Funkcjonariusze zatrzymali też jego uprawnienia. Kierowca po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty dotyczące stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia pasażerów (kara pozbawienia wolności do lat 3) oraz kierowania autobusem w stanie nietrzeźwości (kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna).

"Bezpieczna droga do szkoły"

To prowadzone w Małopolsce działania dotyczące dzieci poruszających się pieszo, jak i korzystających różnych form dowozu do szkół. To dzięki temu programowi oświęcimska drogówka zatrzymała pijanego. Mężczyzna, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, zdecydował, że poprowadzi szkolny autobus, w którym było aż trzydzieścioro dzieci.

Nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach małopolskich szkół czuwają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi. Dziękuję im za to, że zatrzymali tego człowieka, bo ten artykuł mógł mieć dużo smutniejszy wydźwięk. Być może warto kupić alkomat i kazać dmuchać kierowcom szkolnych autobusów za każdym razem jak zabierają nasze pociechy na pokład.