Mieszkaniec gminy Koronowo szukał osób do pracy w swoim gospodarstwie. Jednak, zamiast zyskać pracowników, stracił telewizor oraz auto. O całym zdarzeniu poinformował policję, której zgłosił, że za incydent odpowiedzialni są najprawdopodobniej kandydaci do pracy. Problem w tym, że mężczyzna nie znał dokładnych danych podejrzanych. Wiedział jedynie, że przyjechali z okolic Inowrocławia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Pojechali na rozmowę o pracę, ukradli auto przyszłego szefa

Dwóch mężczyzn z powiatu inowrocławskiego najpierw weszło do domu i zniszczyło telewizor, a następnie odjechało z podjazdu Volkswagenem Caddy należącym do potencjalnego szefa. O sprawie zostali zawiadomieni koronowscy policjanci, a także jednostki policji na terenie województwa, w tym inowrocławska komenda.

Późnym wieczorem funkcjonariusze z inowrocławskiej komendy namierzyli skradzione auto, które zostało zaparkowane na parkingu przed jednym z marketów. Policjanci wylegitymowali podejrzanych.

Policja szybko zatrzymała podejrzanych mężczyzn
Policja szybko zatrzymała podejrzanych mężczyzn

Następnego dnia zatrzymani zostali dowiezieni do koronowskiego komisariatu. 29 i 22-latek usłyszeli zarzut kradzieży pojazdu, a dodatkowo starszy z nich odpowie także za zniszczenie mienia oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyźni za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Właściciel samochodu od początku podejrzewał "pracowników"
Właściciel samochodu od początku podejrzewał "pracowników"