Fiat Ducato to dzielny dostawczak, który od 1981 r. doczekał się trzech generacji. Przez ten czas jednak producent nigdy nie oferował tak długiej ramy, żeby ktoś pomyślał, że można na nim zrobić na tyle długą lawetę, by przewoziła jednocześnie dwa auta. Nie przeszkodziło to jednak właścicielowi z Polski.

Zdjęcie tego rekordowo długiego auta nadesłano serwisowi 40ton.net. Widać, że samochód jest nie tylko rekordowo długi, ale jeszcze zbudowany na Ducato pierwszej generacji produkowanej w latach 1981-1994! To model trzyosiowy z napędem na przednie koła. Po przeróbkach jego tylne dwie osie są praktycznie na środku samochodu.

Kilka lat temu miał 7 metrów

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy zrobiło się głośno o tym egzemplarzu. Kilka lat temu inny serwis rozpisywał się już na jego temat, jednak wtedy auto było krótsze i miało około 7 metrów. Jest to egzemplarz z 1988 r. i był zarejestrowany na 3,5 tony.

Według wyliczeń 40ton.net teraz jednak przybyło mu około dwóch metrów. Redaktorzy na podstawie długości aut, które przewoził, i długości kabiny obliczyli, że na ten moment ma już około 11 metrów. Trzeba pamiętać, że auto ma napęd jedynie na przednią oś. Ciekawe, jaką ma trakcję przy załadowanych autach.

Mimo że Ducato wygląda jak jamnik, to jeszcze jest miejsce na dodatkowe wydłużenie. Według polskiego prawa pojedynczy pojazd może mieć maksymalnie 12 metrów, jest więc jeszcze metr zapasu.