W czwartek (26 stycznia) na drodze ekspresowej S3 w pobliżu Zielonej Góry jeden z kierowców jadący tą trasą najechał na tył poprzedzającego pojazdu. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń, w związku z czym samo zderzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Mimo to na drodze pojawiły się utrudnienia w ruchu i utworzył się kilkukilometrowy korek.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane służby i od możliwości ich sprawnego dotarcia na miejsce zależy możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym. Policja z Gorzowa Wielkopolskiego chwali kierujących, którzy znajdując się w tym czasie na drodze S3 utworzyli wzorowy "korytarz życia". Dzięki temu zarówno ratownicy medyczni, jak i strażacy oraz policjanci sprawnie dotarli na miejsce zdarzenia, co pozwoliło im opanować sytuację i najszybciej jak to możliwe upłynnić ruch.

Jak uformować "korytarz życia"? Foto: Policja
Jak uformować "korytarz życia"?

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującą zasadą kierowcy jadący lewym pasem powinni zjechać do jego lewej krawędzie, a kierujący poruszający się prawym lub pozostałymi pasami do prawej strony jezdni. "Korytarzem życia" mogą poruszać się jedynie pojazdy uprzywilejowane oraz te, które biorą udział w akcji ratowniczej.