We wtorek (4 stycznia br.) policjanci z bydgoskiej sekcji ruchu drogowego monitorowali zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy. Funkcjonariusze prowadzili swoje działania z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Monitoringu i zwracali m.in. uwagę na to, czy uczestnicy ruchu stosują się sygnalizacji świetlnej i czy nie omijają opuszczonych zapór.

Wystarczyły dwie godziny, aby policjanci zarejestrowali dziewięć naruszeń obowiązujących przepisów. Głównie dotyczyły one ignorowania sygnalizacji świetlnej, przy czym robili to zarówno kierowcy aut, jak i rowerzyści oraz piesi. Dla przypomnienia teraz za wjazd za sygnalizator na przejeździe kolejowym, gdy świeci się czerwone światło, a także objeżdżanie opuszczonych zapór albo półzapór i wjeżdżanie na przejazd grozi mandat w wysokości 2 tys. zł. Ponadto dwóch kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Jak przekazała bydgoska policja czterech sprawców wykroczeń (dwóch za przekroczenie prędkości i dwóch za wjazd na przejazd pomimo świecącego się czerwonego światła) zostało ukaranych mandatami. W kolejnych czterech przypadkach sprawa zakończyła się pouczeniem. Z kolei w stosunku do jednego kierowcy materiał filmowy posłuży policjantom z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście do przeprowadzenia czynności w sprawie o wykroczenie.

Ładowanie formularza...