W niektórych przypadkach dyskusja w odniesieniu do nagrania zarejestrowanego przez policyjny wideorejestrator bywa bezcelowa. O ile w przypadku przekroczenia prędkości sytuacja czasami bywa niejednoznaczna, o tyle w przypadku złamania zakazu wyprzedzania takich wątpliwości już nie ma.

Na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych

Przekonał się o tym kierowca autokaru, którego w miejscowości Tarnawatka zauważyli policjanci drogówki z Tomaszowa Lubelskiego. Kierujący autobusem jechał drogą krajową DK17 i najwyraźniej zapomniał, że jego także obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Mężczyzna najpierw wyprzedził pojazd na skrzyżowaniu. Ponieważ wybrał fatalne miejsce, to manewr wyprzedzania kontynuował jeszcze na przejściu dla pieszych. Dla mundurowych takie zachowanie było ewidentnym sygnałem do zatrzymania kierującego, którym okazał się 52-letni obywatel Ukrainy.

Ostatecznie kierowca nie zyskał nic na czasie, a dodatkowo stracił jeszcze pieniądze. Policjanci ukarali kierującego mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Oprócz tego mężczyzna dostał aż 25 punktów karnych.