Tak trzeba żyć? Rozumiemy, że w dobie (prawie) galopującej inflacji trzeba szukać sposobów na zwiększenie dochodu, ale nie polecamy pomysłu przedsiębiorczej pary z Lubina. Ich metodę na zdobycie "łatwych pieniędzy" szybko zdemaskowali lubińscy policjanci. 42-letniemu mężczyźnie i 25-letniej kobiecie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Para z Lubina sprzedała skradzione Audi A2 jak swoje

Na pomysł "zaopiekowania" się Audi A2, stojącym od dłuższego czasu na parkingu w Lubinie, wpadł 42-latek. Jak tłumaczył później policjantom, po prostu widział, że samochodem nikt już się nie interesuje i postanowił skorzystać z okazji. Do pomocy w spieniężeniu Audi zwerbował swoją 25-letnią partnerkę, która szybko przystała na kuszącą propozycję.

Na prośbę złodziejskiej pary Audi A2 zabrała laweta Foto: Policja.pl
Na prośbę złodziejskiej pary Audi A2 zabrała laweta

Plan był dość prosty, ale wymagał dobrego wytłumaczenia. Na prośbę pomysłodawcy tego "projektu" kobieta zamówiła lawetę i poprosiła o zawiezienie samochodu do warsztatu na terenie gminy Polkowice, tłumacząc laweciarzowi, że zgubiła kluczyki i dlatego potrzebuje transportu. Tę samą śpiewkę usłyszał mechanik, którego skusiła atrakcyjna cena zaproponowana przez złodziejską parę i odkupił od kobiety auto.

Zobacz też: Sprzedała Passata pożyczonego od kolegi. Znajomy nic o tym nie wiedział

Audi A2 skradzione w Lubinie odzyskali policjanci

Gdy transakcja zakończyła się sukcesem, kobieta i mężczyzna wybrali się na zakupy, gdzie wydali część zarobionych pieniędzy, a następnie wrócili do domu taksówką. Nieszczęśliwie dla nich okazało się, że ktoś jednak interesował się Audi A2 stojącym na parkingu w Lubinie i zgłosił na komendzie kradzież pojazdu.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Sprawdź: Słuchanie Radia ZET psuje nowe Peugeoty. Firma wstrzymuje dostawy do Polski

Sielanka zakończyła się szybkim ujęciem pary przestępców. Zarówno 42-latek, jak i 25-latka, trafili do aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty. Zarobienie "łatwych pieniędzy" (czyt. kradzież) doprowadziło więc ich przed sąd. Za ich czyn grozi im nawet 5-letnia odsiadka. Lepiej znaleźć inny sposób na szybki zarobek!