Czarna terenówka, owiniętą czerwoną wstęgą z kokardą, to prezent od partnerki Ronaldo – Georginy Rodriguez. Auto w takim opakowaniu czekało zaparkowane pod restauracją w Turynie na zaskoczonego jubilata. Ten moment można zobaczyć na filmiku opublikowanym na Instagramie.

Brabus G V12 900 powstał tylko w liczbie 10 egzemplarzy. To wydatek przynajmniej 605 tys. euro (ponad 2,58 mln zł).

Stuningowana Klasa G to najszybszy model w historii. Pod maską znajduje się potężny silnik V12 biturbo o pojemności 6,3 litra. Jego moc wynosi 900 KM, a maksymalny moment obrotowy - 1500 Nm (obniżony elektronicznie do 1200 Nm)! Napęd na cztery koła przenosi 9-stopniowy „automat”. W rezultacie duża terenówka o masie ok. 2,6 tony przyspiesza od 0 do 100 km/h niczym rasowa wyścigówka – potrzebuje do tego jedynie 3,8 s. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 280 km/h.

Samochód zyskał ponadto usportowioną stylizację z wieloma poszerzeniami, dodatkowymi wlotami i wylotami powietrza oraz spojlerami. Nie zabrakło też wielkich, 24-calowych felg, nowego układu wydechowego, a także zmodyfikowanego zawieszenia. Niemiecki tuner sporo uwagi poświęcił również wnętrzu pojazdu, które wręcz ocieka luksusem.

Brabus G V12 900 dołączy do bogatej kolekcji supersamochodów, którymi „CR7” chwali się w mediach społecznościowych. Ostatnimi nabytkami piłkarza były m.in. Rolls-Royce Cullinan, Ferrari F12tdf, Bugatti Chiron czy Lamborghini Aventador.