Jak poinformowała policja, w miejscowości Włosty doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Jednym z nich była Toyota GR Yaris, którą kierował francuski kierowca Sebastien Ogier, ośmiokrotny mistrz świata w rajdach, który wraz ze swoim pilotem, Vincentem Landaisem przygotowywał się do 80. Rajdu Polski.

Policja nie poinformowała, kto dokładnie uczestniczył w wypadku, a jedynie przekazała, że byli to uczestnicy rajdu. Informacje o zdarzeniu oraz uczestnikach podał natomiast zespół Toyota Gazoo Racing WRT, w którego barwach startuje poszkodowana załoga. Zderzenie nastąpiło na wąskiej szutrowej drodze między Włostami a Skoczami w powiecie gołdapskim, tuż przed południem.

"Scena wypadku to szutrowa droga, która w sobotę stanie się trasą rajdu. W Toyocie znajdowali się uczestnicy rajdu — kierowca i pilot, a w Fordzie kierowca z pasażerką. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitali śmigłowcami, a pasażerowie karetkami" - podała PAP, która rozmawiała z asp. Tomaszem Markowskim z warmińsko-mazurskiej policji.

Ogier, który zdobywał tytuł mistrza świata w latach 2013-2018 oraz 2020-2021, wraz ze swoim pilotem, zapoznawał się z trasą przyszłego rajdu, kiedy doszło do zdarzenia.

Tegoroczny Rajd Polski, który jest siódmą rundą rajdowych mistrzostw świata (WRC), ma zostać rozegrany w dniach 27-30 czerwca. Ogier jest wymieniany wśród faworytów polskiego rajdu.