Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów został powiadomiony przez Volvo Car Poland o usterce w najnowszym SUV-ie tej szwedzkiej marki, czyli miejskim EX30. Ten elektryczny samochód został oficjalnie przedstawiony w czerwcu 2023 r. O jakie wersje i jakie niedomaganie chodzi?

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

Przeczytaj także: Zapytałem szefową Cupry w Polsce, co dalej z cenami nowych aut. "No niestety..."

Kampania naprawcza Volvo EX30

UOKiK poinformował, że chodzi o Volvo EX30 z roku modelowego 2024 i 2025. Wyjaśniono, że "może [w nich — red.] wystąpić problem z oprogramowaniem związany z wyświetlaczem. Może to prowadzić do przejścia ekranu w tryb testowy podczas uruchamiania pojazdu, co uniemożliwia wyświetlanie kluczowych informacji, w tym informacji takich jak prędkość pojazdu. Błąd można wyeliminować, ponownie uruchamiając ekran lub dokonując aktualizacji oprogramowania".

Przeczytaj także: Nowy Citroen C3 Aircross zaskakuje. Choć większy, jest tańszy od poprzednika

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dodał jednocześnie, że w Polsce tą kampanią naprawczą jest objętych 1020 sztuk Volvo EX30, a "właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu aktualizacji oprogramowania".

Volvo EX30 Foto: Volvo
Volvo EX30