W gruncie rzeczy niewiele wiadomo, co się tak naprawdę stało. Komenda Powiatowa w Żaganiu nie podaje żadnych informacji na temat charakteru tego, co opisuje jako "zdarzenie drogowe". Czy to była kolizja? Wypadek? A może coś znacznie mniej niebezpiecznego? Nie wiadomo. Grunt, że po "zdarzeniu" jego sprawca zdecydował się na niezwykły gest.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

13 kwietnia 2023 r. na Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu (województwo lubuskie) czekała przesyłka. Okazał się nią... list. List napisany przez sprawcę zdarzenia drogowego. Co w nim było? No właśnie to jest najciekawsze.

Nie chodziło o zastrzeżenia co do pracy policji na miejscu zdarzenia, nie padały gorzkie słowa, nie mówiąc o oficjalnej skardze. Sprawca — z treści wynika, że to mężczyzna — napisał ten list jako... wyraz wdzięczności.

Znalazły się w nim "serdeczne podziękowania" dla sierżant sztabowej i aspiranta za "profesjonalizm i empatię". Dlaczego? Ponieważ policjanci "dostrzegli we mnie nie tylko sprawcę, ale także osobę, która nagle znalazła się w zupełnie niechcianej i przerażającej ją sytuacji".

A oto pełna treść tego niezwykłego listu:

List do Komendanta Powiatowego w Żaganiu od sprawcy zdarzenia drogowego (kwiecień 2023 r.) Foto: Policja
List do Komendanta Powiatowego w Żaganiu od sprawcy zdarzenia drogowego (kwiecień 2023 r.)