W plebiscycie niemieckiego magazynu „Off Road” zwycięzców w 13 kategoriach wybierają sami czytelnicy. W zasadzie w konkursie uwzględnia się wszystkie auta uterenowione, włącznie z samochodami osobowymi z napędem na cztery koła. W najnowszym wydaniu za najważniejszą premierę 4x4 w 2019 roku – uwzględnia się tu rożnego rodzaju segmenty, czyli pojazdy terenowe, SUV-y, crossovery i pick-upy – uznano drugą generację Suzuki Jimny'ego. Japońska terenówka zdobywając 23,7 proc. głosów pokonała w tej kategorii Jeepa Wranglera (8,6 proc.) i Audi E-tron (6,6 proc.).

Oto pierwsza dziesiątka wśród premier 2019 roku:

  1. Suzuki Jimny
  2. Jeep Wrangler
  3. Audi e-tron
  4. Ram 1500
  5. Ford Ranger
  6. Rage Rover Evoque
  7. Mercedes GLE
  8. Volkswagen Touareg
  9. Volvo V60 Cross Country
  10. Audi Q8

Suzuki Jimny zajął także wysokie, drugie miejsce w kategorii „Auta terenowe”, w której nieznacznie przegrał z Jeepem Wranglerem. Na trzecim miejscu znalazła się Toyota Land Cruiser. Zaskoczeniem w tej prestiżowej kategorii jest piąte miejsce, które przypadło Ładzie 4x4. Rosyjską terenówkę wyprzedził jeszcze Jeep Cherokee.

Z kolei wśród popularnej kategorii SUV-ów z napędem wyłącznie na jedną oś zwyciężył Volkswagen T-Cross przed Oplem Grandalndem X i Mitsubishi ASX. Natomiast w kategorii miejskich SUV-ów najwięcej osób głosowało na Jeepa Renegade'a, Dacie Duster i Skodę Karoq.