Volvo opracowała specjalny tablet - cegłę pomalowaną w taki sposób, by przypominała ona wspomniane urządzenie elektroniczne. Dzięki temu nietypowemu przedmiotowi możemy przekonać się, jak ciężki będzie zwyczajny tablet podczas gwałtownego hamowania bądź stłuczki. Volvo Car Warszawa poprzez projekt ten chce uzmysłowić rodzicom, jak ich podopieczni mogą bezpiecznie korzystać z urządzeń elektronicznych podczas jazdy.

Zobacz też: Volvo i Volkswagen przygotowane na elektryfikację

Podczas wypadku butelka z wodą może ważyć 60 kg

Należy pamiętać, że tablet może zrobić krzywdę nie tylko podczas wypadku, ale też gwałtownego hamowania. Według Instytutu Transportu Samochodowego niezamocowany przedmiot podczas zderzenia przy prędkości 50 km na godz. staje się od 30 do 50 razy cięższy. Dla przykładu 1,5-litrowa butelka może ważyć 60 kg podczas zderzenia, a smartfon - 10 kg.

Zobacz też: Volvo – w czerwcu kupisz korzystniej

Volvo przypomina o zabezpieczeniu tabletów

Volvo w swojej najnowszej kampanii zwraca uwagę, że na bezpieczeństwo dzieci w podróży w znacznym stopniu wpływa odpowiednie zabezpieczenie tabletów, z których maluchy korzystają w trakcie jazdy. Warto zadbać, by ciężkie albo ostre przedmioty znajdujące się w środku pojazdu były zabezpieczone lub umocowane ze względu na ryzyko obrażeń osób znajdujących się w pojazdach. Uchwyt na tablet sprawi, że urządzenie elektroniczne w rękach dziecka nie zamieni się w niebezpieczną cegłę.

Kampania informacyjna Volvo. Tablet w czasie stłuczki może ważyć tyle co cegła Foto: media.poznajvolvo.pl
Kampania informacyjna Volvo. Tablet w czasie stłuczki może ważyć tyle co cegła