Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Progi zwalniające pozwalają przynajmniej częściowo wyeliminować zapędy niektórych kierowców do szybkiej jazdy, szczególnie w obszarze zabudowanym. Przejazd przez umieszczony na drodze pas zwalniający wymaga od nas ostrożności i zmniejszenia prędkości. Chyba że chcemy uszkodzić nasz samochód.

Niektórzy z kierowców próbują pokonywać progi zwalniające w różny sposób. Na niezwykle niebezpieczny pomysł na przejechanie przez progi wpadł jeden z jeżdżących po polskich drogach. Wszystko zostało nagrane przez osoby podróżujące w samochodzie za nim.

Sprawdź: Absurdalny próg zwalniający... na przejściu dla pieszych. "To nie może być na serio"

Na nagraniu opublikowanym na kanale "Bandyta z kamerką" w serwisie YouTube widzimy, jak samochód znajdujący się na ekranie zjeżdża z drogi na chodnik, aby ominąć próg zwalniający. Następnie nic sobie z tego nie robiąc, jedzie kilkadziesiąt metrów z prawą stroną auta znajdującą się na trasie przeznaczonej do ruchu pieszych.

Manewr z całkowitym omijaniem progu zwalniającego i jechaniem po chodniku kierujący powtarza jeszcze przynajmniej jeden raz. To karygodne zachowanie, które może doprowadzić do tragedii wypadku, a nawet śmierci pieszego, jeśli akurat trafi na tak jadącego kierowcę.

Polecamy: Oto płynne i "inteligentne" progi zwalniające

Art. 26 ust. 3 pkt 3 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zakazuje kierującym pojazdami jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Kara za złamanie przepisu jest dość spora i wynosi 1500 zł.

(dk)