Kanał "Stop Cham" na YouTube opublikował wideo zatytułowane "Taksówkarz spycha z drogi, nie chce się zatrzymać i ucieka, bo ma pasażerkę". Na nagraniu widać, jak zawodowy kierowca włącza prawy kierunkowskaz, który zdążył raptem raz "mrugnąć" i zaczyna zmieniać pas na prawy, którym jedzie już autor filmu. Aby uniknąć kolizji, odbija kierownicą na krawężnik, a zawodowy kierowca odjeżdża. Wideo kończy się w momencie, gdy obie osobówki stoją na skrzyżowaniu i czekają na zmianę koloru światła na sygnalizatorze.

Czytaj: Ważne zmiany dla kierowców wykorzystujących auta do pracy. Nowe przepisy od 17 stycznia

Osoba, która nadesłała nagranie, wyjaśniła, co stało się dalej. Osobówka jechała za taksówką jeszcze cztery kilometry, aż pasażerka wysiadła.

"Zaczął krzyczeć [taksówkarz — przyp. red.] do mnie, że nie umiem jeździć. Wiozłem znajomą, która była tak wystraszona, że musiałem ją uspokoić i finalnie nie wezwałem policji, bo nie mogłem znaleźć nagrania. Kierujący taksówką zapewniał mnie, że spotkamy się w sądzie" relacjonuje autor nagrania.

Zerknij: Przegapisz ten znak, możesz stracić majątek, a nawet prawo jazdy!

"Jeden i drugi mają taką samą kulturę jazdy"

Autor finalnie nie zgłosił sprawy na policję, a oględziny nie wykazały żadnych uszkodzeń. Jednak nagranie podzieliło komentujących internautów. "Koleś ucieka, a mimo to armia obrońców. Świat spadł na psy już zupełnie", "Próba wyprzedzania z prawej strony samochodu, który sygnalizuje zamiar zmiany pasa i to tuż przed przejściem" czy też "Jeden i drugi mają taką samą kulturę jazdy. I jeszcze wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych" to tylko kilka z ponad 400 komentarzy zamieszczonych pod filmem.

Sprawdź: Taksówkarz stracił prawo jazdy. Kuriozalne tłumaczenie [WIDEO]

Jak prawidłowo zmienić pas ruchu — wyjaśniamy

Zmiana pasa ruchu to manewr drogowy, który wymaga wcześniejszej sygnalizacji za pomocą kierunkowskazów. Prawo drogowe wskazuje też, że przed jego wykonaniem należy ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierzamy wjechać.

Warto przypomnieć, że jeśli dwa pojazdy chcą jednocześnie zająć ten sam pas ruchu, to pierwszeństwo ma pojazd z naszej prawej strony. Więcej na ten temat piszemy tutaj.