Mały crossover Toyoty jest dostępny w przedsprzedaży od 1 czerwca br. Do tej pory wpłynęło już tysiąc zamówień "w ciemno". Klienci mogli zapoznać się z samochodem jedynie poprzez zdjęcia i filmy w internecie. Samochód nie był na razie udostępniony na jazdy testowe i nie trafił jeszcze do salonów. Można go było zobaczyć jedynie podczas krótkich prezentacji wersji przedprodukcyjnej. Do końca września Yarisa Cross będzie można obejrzeć podczas prezentacji w wybranych salonach.

Japończycy mówią o sukcesie i aspirują do tego, aby podniesiony Yaris był hitem sprzedaży w swojej klasie. Samochód został zbudowany na tej samej płycie podłogowej, co Yaris, a jego ceny startują od niespełna 75 tys. zł. Do końca 2021 r. będzie też dostępna wersja "Premiere Edition", czyli najwyższy poziom wyposażenia z elektrycznie unoszoną i otwieraną bezdotykowo klapą bagażnika, wyświetlaczem HUD na przedniej szybie oraz skórzaną tapicerką z perforacją. Jego cena to: 122 900 zł. Więcej o samochodzie mówiliśmy w pierwszych wrażeniach po prezentacji.

Produkcja Yarisa Cross rozpoczęła się w lipcu tego roku. Silniki i napęd są wytwarzane w polskich zakładach w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli na początku października.