15 sierpnia 2022 r., około godz. 15:30, policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymali zgłoszenie o osobie, która usiłuje dostać się do pojazdu ciężarowego, zaparkowanego na jednej z gorlickich ulic będących obecnie w remoncie i próbuje go uruchomić. Funkcjonariusze natychmiast udali się miejsce i stwierdził, że mężczyźnie udało się już wejść do kabiny kierowcy, uruchomić silnik w ciężarówce i odjechać. Pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania i użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący skręcił i rozpoczął ucieczkę potężnym samochodem ciężarowym marki Scania po ścieżce pieszo-rowerowej powodując zagrożenia bezpieczeństwa dla znajdujących się tam osób.

Uciekinier zniszczył ogrodzenia dwóch posesji i zatrzymał się dopiero po kilkuset metrach w rowie. Próbował jeszcze podjąć ucieczkę pieszą, jednak został bardzo szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 24-letni mieszaniec Gorlic, który posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu. Zaraz po zatrzymaniu, mężczyzna został osadzony w pomieszczaniach dla osób zatrzymanych, gdzie musiał najpierw wytrzeźwieć, a potem czekać na przedstawienie zarzutów.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.