W piątek 10 maja w samo południe w Warszawie rozpocznie się protest rolników. Organizatorzy demonstracji przewidują, że do stolicy przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy protestujących, ale Polsat News podaje, że może to być nawet 200 tys. osób.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W piątek 10 maja centrum Warszawy będzie nieprzejezdne

To oczywiście oznacza paraliż miasta. Najpierw na drogach pojawią się uczestnicy protestu zmierzający do Warszawy, później zablokują stołeczne ulice, by na koniec spowodować utrudnienia podczas wyjazdu po zakończeniu protestu.

PAP poinformowała, że uczestnicy protestu mają zebrać się na Placu Zamkowym, by o godz. 12.00 ruszyć pod Sejm. Demonstranci planują dotrzeć na ul. Wiejską ulicami Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Marszałkowską, później przez rondo Dmowskiego skręcą w Al. Jerozolimskie i po dotarciu do ronda de Gaulle’a ponownie skręcą na Nowy Świat i po minięciu placu Trzech Krzyży dotrą do ul. Wiejskiej.

Utrudnienia dla kierowców, ale i dla pasażerów komunikacji miejskiej

Protest oznacza, że z poważnymi utrudnieniami w kursowaniu autobusów i tramwajów muszą się liczyć pasażerowie korzystający z pojazdów komunikacji miejskiej. Pierwsze zmiany w ruchu przewidywane są już w czasie, gdy protestujący będą zmierzali na Plac Zamkowy. Gdy demonstranci już tam się pojawią, zablokowany może być przejazd ulicą Miodową i Krakowskim Przedmieściem. Po rozpoczęciu marszu najpierw zamknięty zostanie fragment Traktu Królewskiego i skrzyżowanie z ulicą Świętokrzyską, a później cała trasa przemarszu. Informacje o objazdach dla autobusów i tramwajów można znaleźć na stronie internetowej stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) www.wtp.waw.pl.

Nad przebiegiem akcji, jak informuje Warszawski Transport Publiczny, będzie czuwała policja i dodaje: "Funkcjonariusze zdecydują również o zamknięciu ulic na trasie marszu".

Polsat News przypomina, że akcję protestacyjną pod hasłem "Precz z Zielonym Ładem" organizują NSZZ "Solidarność" i NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".