W Lublinie, na al. Kraśnickiej, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący niebieskim Citroenem wjechał na skrzyżowanie, mimo czerwonego światła, po czym zderzył się z Volkswagenem. Kolizja miała miejsce 28 stycznia br. i sfilmowana została przez urządzenie Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. Nagranie opublikowała Policja Lubelska.

"Poruszał się z dużą prędkością"

31-letni kierowca niebieskiego Citroena przejechał przez skrzyżowanie, choć powinien się przed nim zatrzymać — informują funkcjonariusze z Lublina. Na filmie widzimy, jak Volkswagen z impetem uderza w bok pojazdu — kierowca nie miał bowiem wystarczająco dużo miejsca i czasu, by wyhamować. "Teraz policjanci w tej sprawie prowadzą czynności wyjaśniające" — wyjaśniają policjanci.

Kamil Gołębiowski — nadkomisarz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, cytowany przez serwis lublin112.pl — poinformował, że pomimo dramatycznego przebiegu zdarzenia nikomu nic się nie stało. Dodał, że Citroen "poruszał się z dużą prędkością".

Na filmie opublikowanym przez Policję Lubelską widzimy, jak tuż po zdarzeniu niebieski samochód przewraca się na prawy bok, natomiast kierowca srebrnego Volkswagena próbuje wyhamować auto. Ostatecznie zatrzymuje się w pobliżu przystanku autobusowego.

Nagranie sytuacji z perspektywy innego kierowcy opublikowano na kanale "Stop Cham" na YouTube.

Źródła: YouTube, Stop Cham, lublin112.pl, Policja Lubelska