Na kanale "Stop Cham" na YouTube udostępniono film z wypadku. Volkswagen Golf, jadący drogą wojewódzką nr 117 przez miejscowość Choszczno, próbował wyprzedzić ciągnik. W pewnym momencie kierujący sporych rozmiarów maszyną postanowił skręcić w lewo, by wjechać na posesję. Kierowca Golfa próbował uniknąć wypadku, jednak nie był w stanie. Samochód z impetem wjechał w ciągnik, aż uniosła się jego tylna oś.

Przeczytaj także: Chciał "na siłę" wyprzedzić ciężarówkę. Potem postanowił się odegrać [WIDEO]

Traktor obrócił się na bok. Lewe koło oderwało się i wylądowało obok Golfa. Pod koniec filmu widzimy, jak kierowca czerwonego auta opuszcza pojazd o własnych siłach. Jak czytamy w opisie wideo, obaj mężczyźni cudem uniknęli ciężkich obrażeń.

Przeczytaj także: Ten kierowca wykonał śmiertelnie niebezpieczny manewr w tunelu zakopianki [WIDEO]

Kto jest winny?

Internauci zaczęli spekulować, kto w tej sytuacji jest winny. Jedni twierdzili, że to kierowca Golfa, który wyprzedzał, choć przed nim znajdowała się linia ciągła. Inni uważają, że to kierujący ciągnikiem przed wykonaniem manewru skrętu w lewo powinien upewnić się, że zarówno z przodu, jak i z tyłu nie nadjeżdża pojazd.

Przeczytaj także: "Byłam w szoku". Tak pracę umilał sobie kierowca autobusu w Gdyni

"Kiedyś na podobny temat rozmawiałem z kumplem z policji i mówi, że w takich przypadkach winny jest skręcający, bo ma się upewnić, czy ma możliwość wykonania manewru" — czytamy.

"Zgodnie z aktualną linią orzecznictwa Golf ma większą szansę, by uznano go za winnego spowodowania wypadku. Co prawda ciągnik wjeżdżał na posesję, ale przed tym miejscem znajdowała się linia ciągła" — wyjaśnia kolejna osoba.