W sobotę 2 marca do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 4 przy ulicy Racławickiej wjechał samochód osobowy. Służby, które zostały wezwane na miejsce, przekazały, że kierująca pojazdem pomyliła pedał gazu z hamulcem.

Pomyliła gaz z hamulcem. Wjechała do sali gimnastycznej

Pojazd wyważył boczne drzwi do hali. W związku z tym, że była to sobota i na miejscu nie odbywały się lekcje, żaden z uczniów ani nauczycieli nie ucierpiał podczas zdarzenia. Kierująca elektrycznym mercedesem również nie odniosła poważnych obrażeń.

"Wjechała w drzwi od obiektu należącego do szkoły podstawowej. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Policjanci zakwalifikowali to zdarzenia jako kolizję drogową, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym poza drogą publiczną" — przekazał sierż. sztab. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, cytowany przez serwis TVN24.

Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł oraz straciła osiem punktów karnych. To jednak nie wszystko. Kierująca poniesie więcej konsekwencji. Będzie musiała ze swojej polisy ubezpieczeniowej opłacić wszystkie koszty zniszczenia, które powstały w wyniku zdarzenia, do którego nieumyślnie doprowadziła.