W poniedziałek 4 września rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi do EURO 2024. Przed naszymi piłkarzami ważne spotkania z Wyspami Owczymi i Albanią, których nie możemy przegrać.

Jednym z zawodników jest wszystkim znany bramkarz Wojciech Szczęsny, którego do hotelu przywiozła Marina Łuszczenko-Szczęsna, żona golkipera. Jak podał "Fakt", zwrócili oni uwagę samochodem, którym przyjechali. To ultraluksusowy Rolls-Royce Cullinan.

To wyjątkowy SUV

Koszt tego auta to minimum ok. 1 mln 500 tys. zł, choć raczej nie zdarzają się modele w wersji podstawowej. To jedyny samochód typu SUV w ofercie Rolls-Royce'a, jednak brytyjski producent nie chce, by Cullinana nazywano SUV-em, a raczej pojazdem z wysokimi ścianami. Jest on bowiem wyższy niż wszystkie pozostałe.

RR Cullinan trafił na rynek w 2018 r. i klasycznie dla tej marki ma pod maską V12 o pojemności 6,75 l, którego moc wynosi 571 KM lub 600 KM, a moment obrotowy to 850 lub 900 Nm. Maksymalna prędkość samochodu została ograniczona do 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h oscyluje wokół 5 sekund.

Tym wyjątkowym autem odjechała żona Szczęsnego, gdy ten wypakował swoje rzeczy. Bramkarz poszedł następnie rozdawać autografy zgromadzonym pod hotelem fanom. Bez wątpienia przyjazd na zgrupowanie takim autem można określić mocnym wejściem.