Po lipcowej premierze samochodu Renault Talisman, który zastąpił wysłużona lagunę, nadszedł czas na kolejne debiuty. Tym razem będzie to pojemne kombi, które doskonale dopełni ofertę francuskiego producenta.

Wyrazistą stylistykę dynamicznego kombi o smukłej linii i doskonałych proporcjach nadwozia świetnie wpisującą się w kanony stylistyczne tego segmentu. Niezwykłą przyjemność prowadzenia, wynikającą z połączenia układu 4Control z systemem Electronic Damper Control (elektrycznie regulowana siła tłumienia amortyzatorów), sterowanych za pomocą systemu Multi-Sense, zapewniającego personalizację doznań z jazdy. Wyjątkowo przestronne wnętrze o niezrównanym komforcie, który zapewniają m.in. fotele z wbudowanym systemem wentylacji.

Talisman Grandtour ma bagażnik o pojemności 572 litra oraz w porównaniu z wersją sedan o 30 mm podwyższoną część dachu nad tylnymi siedzeniami.

Renault Talisman reprezentuje niezwykle ważny segment dla francuskiego producenta. Rocznie w Europie sprzedaje się ponad 1 milion samochodów z segmentu D (wersji sedan, hatchback i kombi). Kombi stanowią 54% łącznej sprzedaży.

Premiera najnowszego Renault Talisman Grandtour odbędzie się 15 września podczas dni prasowych międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem.