Renault rozpoczęło dostawę 46 samochodów elektrycznych Megane E-Tech electric dla gminy miejskiej Kraków. Auta trafią do krakowskich jednostek i spółek miejskich i w ramach kontraktu na dostawę elektrycznych pojazdów osobowych i dostawczych. Tym samym stolica Małopolski wpisze się w trend stawiania na elektromobilność przez państwowe instytucje.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Już teraz wiadomo, że nowe auta będą wykorzystywane m.in. przez jednostki, spółki, ośrodki kultury i muzea miejskie do realizacji zadań publicznych. Mając to na uwadze, może dziwić fakt, że zdecydowano się na zakup modeli Megane E-Tech EV60 o mocy 220 KM. Co prawda Kraków wybrał podstawową wersję wyposażenia equilibre, ale równocześnie mógł zdecydować się na podstawową wersję silnikową Megane E-Tech EV40 o mocy 130 KM.

Do Krakowa trafi 46 samochodów elektrycznych Renault Megane E-Tech electric Foto: Renault
Do Krakowa trafi 46 samochodów elektrycznych Renault Megane E-Tech electric

Warto zauważyć, że choć słabszy model ma mniejszy zasięg — do 300 km w trybie elektrycznym WLTP, zamiast do 450 km, jak w przypadku wersji 220-konnej — to wyjściowo jest o 22 tys. zł tańszy (ceny Megane E-Tech EV40 zaczynają się od 184 tys. 900 zł, Megane E-Tech EV60 od 206 tys. 900 zł). Różnice widoczne są także w cenie wynajmu samochodów, bo na tę formę finansowania zdecydował się Kraków. Miesięczna rata wynajmu tańszej wersji jest o ok. 300 zł niższa. A stolica Małopolski zawarła kontrakt na wynajem 89 samochodów elektrycznych (46 aut to Megane E-Tech) na okres 36 miesięcy.

Do Krakowa trafi 46 samochodów elektrycznych Renault Megane E-Tech electric Foto: Renault
Do Krakowa trafi 46 samochodów elektrycznych Renault Megane E-Tech electric

Wybrane przez Kraków pojazdy elektryczne Renault mają dość bogate wyposażenie. W wersji equilibre znajdziemy m.in. w 7 poduszek powietrznych, zespół zegarów i wskaźników z kolorowym ekranem TFT 12,3’’, system rozpoznawania znaków drogowych, system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu, aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów i system kontroli bezpiecznej odległości. Auta dodatkowo zostały wyposażone w pakiet winter comfort oraz pakiet city − system wspomagania parkowania tyłem, przodem, bokiem.