• Hyundai Ioniq 5 po modernizacji dostępny będzie od rocznika modelowego 2023. Pierwsze egzemplarze pojawią się w Europie w drugiej połowie roku br.
  • Samochód zyskał akumulator 77,4 kWh. Baterię o tej samej pojemności stosuje się już w modelu Kia EV6
  • Nowością jest układ cyfrowych lusterek z zewnętrznymi kamerami, by obniżyć opór powietrza i zwiększyć zasięg samochodu
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Elektryczny Hyundai Ioniq 5 doczekał się pierwszych poważnych zmian. Auto, które trafiło na rynek w 2021 r., pojawi się w nowej odsłonie już za kilka miesięcy, czyli w drugiej połowie 2022 r. Dla klientów oznacza to tyle, że w salonach dostępne będą auta z rocznika modelowego 2023.

Kluczowa zmiana to nowy akumulator o nieco większej pojemności. Hyundai, niestety, ograniczył się tylko do skromnej wzmianki o zastosowaniu wersji 77,4 kWh. Ani słowa o szczegółach konstrukcji. Wystarczy jednak rzut oka na specyfikację modelu Kia EV6, by przekonać się, że Hyundai sięgnął po dobrze znane rozwiązanie.

Hyundai Ioniq 5 zyskał także układ utrzymywania optymalnej temperatury akumulatora. Wszystko po to, by przygotować baterię do ładowania w niskich temperaturach. Dla użytkownika oznacza to zatem krótszy czas postoju przy ładowarce, o ile wcześniej skorzysta z pokładowej nawigacji i wyznaczy trasę do stacji.

Hyundai Ioniq 5 — komfortowe zawieszenie

Koreańczycy obiecują także poprawę komfortu i zasięgu. W pierwszym przypadku oznacza to zawieszenie z tzw. inteligentnymi tłumikami drgań, by poprawić reakcję przedniej i tylnej osi (czyżby reakcja koncernu na pierwszy testy, w których wytykano nieco za twarde zawieszenie?). W drugim zaś można liczyć na niższy opór powietrza, dzięki wymianie lusterek na kamery. Hyundai Ioniq 5 z rocznika modelowego 2023 otrzyma bowiem zestaw cyfrowych lusterek wewnętrznych i zewnętrznych.

Na odnowiony samochód trzeba poczekać w Europie do drugiej połowy 2022 r. Wówczas zapewne poznamy ceny oraz warunki dostępności (innymi słowy jak długo trzeba będzie czekać na realizację zamówienia).