• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Samochody testowe z zaklejonymi nadwoziami nie są czymś niezwykłym, jednak niektóre wywołują większy szum niż inne. Właśnie tak jest w tym przypadku. Szwedzki kierowca zauważył tajemniczy pojazd zarejestrowany w Polsce na drodze E18 niedaleko miasta Västerås, leżącego ok. 100 km na północny zachód od Sztokholmu.

Czytelnik carup.se przekazał, że napotkane auto nie przypominało modelu innej znanej marki. Było dość wysokie, ale nie bardzo duże, co pasuje do opisu kompaktowego SUV-a.

Niewykluczone, że faktycznie napotkanym pojazdem była nowa Izera, która ma wyglądać zupełnie inaczej niż prototypy zaprezentowane kilka lat temu. Za design odpowiada włoska Pininfarina, a platformę zapewni chiński koncern Geely, czyli właściciel szwedzkiego Volvo. Być może dlatego testy drogowe odbywają się pod Sztokholmem?

Zobacz też: Widziałem nową Izerę projektowaną we współpracy z Włochami, ale nie mogę powiedzieć, jak wygląda

Możliwe jednak, że są to niepotwierdzone informacje. Spółka ElectroMobility Poland nie udzieliła nam komentarza w tej sprawie. Produkcja Izery ma się odbywać w fabryce w Jaworznie na Śląsku. Jeszcze nie rozpoczęła się jej budowa.

Izera Foto: Izera
Izera
Ładowanie formularza...