Część norweskich użytkowników Tesli jest bardzo niezadowolona z fatalnej kontroli jakości, jakiej podlegają amerykańskie samochody. Utworzyli oni nawet specjalną grupę, która stara się zwrócić uwagę na ten fakt samego Elona Muska. Jak podaje serwis Carscoops, członkowie grupy uważają, że jeśli dyrektor generalny Tesli dowie się o ich problemach, to wprowadzi odpowiednie zmiany.

Tesla — auto, którego nie można uruchomić lub otworzyć do niego drzwi

Aby uzmysłowić powagę sytuacji, protestujący właściciele Tesli rozpoczęli strajk głodowy. Sprawa jest o tyle poważna, że Norwegowie mocno stawiają na samochody elektryczne. Na liście problemów związanych z użytkowaniem amerykańskich aut znajdują się m.in. brak możliwości uruchomienia pojazdu, nawet gdy jest gorąco, klamki, które nie pozwalają otworzyć drzwi w chłodne dni, ale też nieco mniej uciążliwe, takie jak wypełniona wodą pokrywa bagażnika czy żółte krawędzie wokół ekranu wyświetlacza.

Serwis carscoops.com podaje, że lista zarzutów jest znacznie dłuższa i obejmuje również m.in. problemy z ładowaniem, krótszą od deklarowanej żywotność baterii, a także brak kompatybilności starszych egzemplarzy Tesli z nowymi stacjami ładowania, pomimo zapowiadanego dożywotniego bezpłatnego ładowania. Wisienką na torcie jest kiepska obsługa posprzedażowa. Centra serwisowe nie rozwiązują części problemów, a w innych przypadkach zgłoszenia klientów albo są całkowicie ignorowane, albo trzeba długo czekać na kontakt ze strony przedstawiciela producenta.

Skargi klientów z całego świata — odpadające zderzaki, pękające szyby

Jak się okazuje, nie tylko Norwegowie skarżą się na dramatycznie złą jakość samochodów Tesli. Klienci zgłaszali m.in. pękające bez żadnego powodu przednie szyby, pęknięcia elementów konstrukcyjnych, których naprawa polega na zamalowaniu uszkodzenia, a także odpadających podczas deszczu zderzaków.

Aby zwrócić uwagę na jakościowy problem Tesli, Erlend Mørc, który sam nie użytkuje samochodu tej amerykańskiej marki, w imieniu właścicieli Tesli w dniach 27-28 sierpnia przeprowadził 24-godzinny strajk głodowy. Jak informuje carscoops.com, nie wiadomo, że akcja Norwegów faktycznie zwróciła uwagę Muska, ale może to sugerować wpis Muska na Twitterze, w którym stwierdził, że "pościł okresowo i czuje się zdrowszy".