Wybierz samochód

Mercedes Klasa S Coupe

Mercedes-Benz klasy S Coupe jest flagowym coupe niemieckiej marki. Auto zostało zaprezentowane w 2014 roku, mając zastąpić model CL, i już wtedy wywołało falę zachwytu w świecie motoryzacyjnym. Linia nadwozia, eleganckie kształty oraz dodatki najwyższej jakości wywyższały auto ponad inne coupe i zwracały na siebie uwagę.

Co ciekawe, mimo iż S Coupe wygląda na zgrabną i smukłą, waży ponad 2 tony! Wisienką na torcie, były w wyższych wersjach przednie reflektory, przyozdobione 47 kryształami Swarovskiego. Wnętrze niemalże ociekało luksusem. Możliwość konfiguracji wykończenia wnętrza była bardzo szeroka, Nikogo nie powinny dziwić elementy z drewna czy metali szlachetnych oraz bardzo dużo skóry. Zamiast tradycyjnych zegarów, Mercedes zdecydował się na cyfrowy wyświetlacz połączony z ekranem znajdującym się pośrodku deski rozdzielczej.

O odpowiednią wygodę pasażerów, dbają 4 indywidualne fotele. O jeszcze większy komfort podróżowania dba m.in. system Magic Body Control, który potrafi przechylić na zakręcie auto do 2,5 stopnia, zmniejszając tym samym działanie sił poprzecznych na podróżujące osoby.

Pod maską zagościły wyłącznie silniki benzynowe. Najmniejszy to widlasta „szóstka” o pojemności 3 litrów i mocy 367 KM. Druga jednostka ma 8 cylindrów i rozwija 456 KM z 4,7 litra pojemności. Tuner AMG przygotował także 2 podrasowane wersje. „Słabsza” odmiana S 63 AMG również ma pod maską V8-kę, lecz o pojemności 5,5 litra i mocy 585 KM. Topowa odmiana S 65 AMG skrywa w swojej karoserii potężną, 6-litrową V12-kę, która generuje aż 630 KM i „katapultuje” 2-tonowe coupe do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy.

Przeniesienie mocy na koła może się odbywać na 2 sposoby. We wszystkich wersjach, prócz najsłabszej, podstawowym napędem jest napęd na tylną oś. Reszta odmian, oprócz najmocniejszej może zostać wyposażona w napęd na 4 koła. Do wyboru jest skrzynia automatyczna o 7 lub 9 przełożeniach. Ta pierwsza została oczywiście w odpowiedni sposób przygotowana do wersji AMG.

Mercedes Klasa S Coupe - generacje

Mercedes Klasa S Coupe - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!