• Jedną z największych zalet nowej wersji Tiguana jest możliwość kofiguracji wnętrza na wiele sposobów
  • Dzięki temu modelowi Volkswagen zyskał realnego rywala dla 7-osobowej wersji Skody Kodiaq
  • Tiguan Allspace kosztuje 8 tys. zł więcej niż zwykła, krótsza wersja tego modelu

Volkswagen Tiguan Allspace może zabrać na pokład do siedmiu pasażerów – dwa rozkładane foteliki trzeciego rzędu dostępne są jako opcja. Sprawdzą się dobrze podczas podróży z dziećmi, osoby dorosłe zmieszczą się tam, ale komfortowej jazdy nie zaznają.

Volkswagen Tiguan Allspace został zaprojektowany z myślą o rodzinach wielodzietnych oraz osobach często przewożących większe bagaże. Do tych potrzeb dostosowano wnętrze – kanapa jest dzielona w proporcji 40/20/40. Składa się ją bardzo prosto, zarówno od środka auta, jak i od strony bagażnika. Opcjonalne fotele trzeciego rzędu składa się równie łatwo, ponadto chowają się one w podłodze, dzięki czemu powstaje płaska powierzchnia bagażnika. Wersja 5-miejscowa Allspace ma kufer o pojemności 760 l, który po złożeniu oparć kanapy powiększa się do 1920 l. W wersji 7-osobowej, gdy wszystkie miejsca siedzące są zajęte, bagażnik ma 230 l, a po złożeniu tylnych foteli – 700 l.

Volkswagen Tiguan Allspace jest droższy od porównywalnych wersji silnikowych i wyposażeniowych „krótkiego” Tiguana o 8 tys. zł. Czy warto zapłacić tyle za 21,5 cm samochodu? Jeśli będą nim jeździć 2 lub 3 osoby, to nie – nie warto wozić powietrza. Gdy jednak Volkswagen Tiguan Allspace będzie woził większą rodzinę, dużo bagaży czy sprzęt sportowy, wtedy warto rozważyć zakup.

Volkswagen Tiguan Allspace oferowany jest z trzema silnikami benzynowymi o mocach od 150 do 220 KM i trzema dieslami o mocach od 150 do 240 KM. Wersja benzynowa, 150-konna, w podstawowym wyposażeniu Trendline kosztuje 117 000 zł, a dieslowa o tej samej mocy – 130 500 zł. Auto jest bogato wyposażone, obsługa przyrządów – intuicyjna, a silniki są dynamiczne. Jazda okazuje się bezproblemowa, komfortowa i ekonomiczna.

Volkswagen Tiguan Allspace - naszym zdaniem

Volkswagen Tiguan Allspace w Europie będzie konkurował nie tylko z „krótkim” Tiguanem, lecz także np. ze Skodą Kodiaq. Zapewne wielu amatorów znajdzie też w USA lub w Chinach.